Гарбуз = 4-8 x Га

Баштанні культури вимагають запилення за допомогою комах і, завдяки такому запиленню, можуть виробляти більш високий урожай.

Знайомимо з підсумками трирічного дослідження в штаті Нью-Йорк (факультету ентомології Корнельського Університету), яке ілюструє, чому джмелі є важливим запилювачем таких баштанних культур, як гарбуз.

Було досліджено три види запилювачів для запилення гарбуза з 2008 по 2010 рік в Нью-Йорку – звичайний східний джміль, європейські медоносні бджоли та гарбузові бджоли (Squash bees, Peponapis pruinosa). Результати показали, що звичайний східний джміль був найбільш ефективним запилювачем гарбуза.

Малюнок: Вага плодів гарбуза (вид Гарбуз звичайна, лат. Cucurbita pepo, сорт Mystic Plus), отриманих в результаті запилення або європейськими медоносними бджолами (European honey bee), або гарбузовим бджолами (Squash bee), або звичайними східними джмелями (Common Eastern Bumble bee) після відвідування жіночих квітів 1, 2, 4 або 8 разів в штаті Нью-Йорк в 2009 році.

 

Середній урожай з полів, доповнених комерційними джмелями, був приблизно вдвічі вище, ніж з полів без таких джмелів.

Середній врожай плодів гарбуза (вид Гарбуз звичайна (Cucurbita pepo), сорт Mystic Plus), з полів, що були доповнені колоніями комерційних джмелів (n = 6) і не доповнених такими джмелями полів (n = 6) в 2009 і 2010 роках. По вертикалі – середній урожай плодів в кг / га, стовпчик без заливки – не доповненні, із заливанням – доповнені джмелями).

 

Cредня кількість плодів на рослину було значно вище з полів, що були доповнені джмелями, ніж з полів без комерційних джмелів.

Середнє значення плодів на рослину з полів, доповнених джмелями і без таких джмелів в 2009 і 2010 роках. По вертикалі – середня кількість плодів на рослину, стовпчик без заливки – не доповненні, із заливанням – доповнені джмелями.