Слива = 6-9 x Га

Запилення сливи: бджоли, джмелі або всі разом?

(Факультет біології, університету Болоньї, Болонья, Італія)

Запилення, як і раніше, залишається дуже критичним навіть для сильних фруктових дерев, які продукують життєздатні гамети. Дане дослідження зосереджено на контрольованому запиленні за допомогою комах.

Сорти сливи демонструють широкий спектр ознак здатності до самозапилення, від повного самозапліднення до повної стерильності.

 

 

Зав’язування плодів сливи коливається від 3 до 50 т / га. Температура, вітер, інтенсивність світла і привабливість нектару є факторами, які часто обмежують льотну активність медоносних бджіл, необхідну для запилення слив. Дане дослідження було проведене на відкритому повітрі на сортах сливи, що нездатні до самозапилення.

В експериментах, коли були тільки джмелі або тільки медоносні бджоли, не спостерігалося жодних істотних відмінностей в зав’язуванності плодів; в обох випадках було отримано задовільний урожай (20 т / га), в той час як урожай контрольної групи (без запилювачів) була надзвичайно мінливий, і навряд чи досяг 8 т / га. Коли медоносні бджоли і джмелі були задіяні одночасно, в сонячні дні спостерігалася активність обох видів комах, хоча і не в той же самий час, в той час як в вітряну, похмуру погоду або в прохолодні дні активні були тільки джмелі. Це означає, що майже кожен день був корисний для запилення. Під час збору врожаю було відзначено помітне збільшення врожайності (близько 30%).