THE EFFICIENCY OF BOMBUS TERRESTRIS AS POLLINATORS OF SWEET CHERRIES IN UKRAINE

European Sciences review

Scientific journal

№ 3–4 2018 (March–April)

THE EFFICIENCY OF BOMBUS TERRESTRIS (INSECTA: APIDAE) AS POLLINATORS OF SWEET CHERRIES IN UKRAINE

Ryabceva Yulia Sergeevna,

doctor of Philosophy (Ph. D),

Head of the Scientific-Research Laboratory

“Live Country”, Agri Research Foundation

E-mail: yr@futura.com.ua

Abstract: The efficiency of Bombus terrestris colonies pollinating the sweet cherry orchards was studied in two locations of Ukraine: Novoselki village, Kyiv region (Institute of Horticulture, National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine), and Sadove village, Zaporizhia region (Producing and commercial company “Melitopol cherry” Ltd). In the study of the bumblebee flying activity, it was established that the insects remained active during the whole day in spring if the temperature was stable. Our observations confirm that the bumblebees successfully pollinate the plants in the overcast weather, starting at the temperature threshold of 8 °C, which is especially important for pollination of the outdoor crops.

Bumblebee colonies provided a significant increase in the yield of sweet cherry by 29.93% (Sadove village), and by 503% (Novoselki village). This incredible increase in the latter yield is caused by the timely and high-quality pollination of flowers by bumblebees, counteracting to a degree the unfavorable spring weather conditions of 2017 in Kyiv region.

Читати далі…Джмелі “Живої Країни” запилюють лохину на полях компанії “Блу Беррі”

Ми не втомлюємося захоплюватися працьовитістю наших джмелів. Цього разу джмелі “Живої Країни” запилюють квітки лохини на ягідних плантаціях компанії “Блу Беррі”, яка займається вирощуванням ягід чорниці садової (лохини) в екологічно чистому районі Закарпатської області.

Для лохини вібрація – головний і обов’язковий момент ефективного та повного запилення, що забезпечує більш швидке (до декількох днів) дозрівання. Тільки джмелі можуть забезпечити якісне вібраційне запилення.

Надбавка врожаю при запиленні лохини джмелями становить 20% і більше. Ягоди стають крупнішими, більш солодкими, смачнішими та з більш тонкою шкіркою.Запилення лохини

Зовсім свіжі фото з полів лохини компанії “Бетек”, на яких працюють наші джмелі.

Компанія БЕТЕК (www.betec.com.ua) є одним з найбільших виробників та постачальників свіжих ягід в країни СНД та Європи. Основним напрямком виробництва є вирощування лохини садової.

В результаті запилення джмелями ягоди лохини гарні та добре сформовані. Ми проаналізували льотну активність джмелів, яка виявилася досить високою: 12 вльотів / вильотів за 5 хвилин, всі фуражири повертаються з обніжжям.

Також ми змогли помітити, що функціонально наш дерев’яний вулик дуже добре зарекомендував себе в весняні спекотні дні – джмелині сім’ї відчували себе комфортно і не перегрівалися.Джмелі “Живої країни” на полях ожини

Ожина, як і малина, має складний плід, що складається з декількох костянок, кожна з яких повинна запилюватися індивідуально.

Ягода дозріває кільцеподібно і триває цей процес кілька днів. Тому, для формування повноцінного плода, треба кілька відвідувань джмелів.

Завдяки запиленню збільшується кількість кісточок і загальна вага ягід.

Джмелі “Живої країни” працюють на полях ожини Фермерського Господарства «Грасс Авеню», ягоди якої ви можете знайти в продажу під торговою маркою STARBERRY.Джмелі в молодих абрикосових та сливових садах

Весна прийшла і, з початком цвітіння плодових дерев, наші джмелі починають активно працювати на відкритих полях і в садах.

На фото джмелині вулики “Живої країни” в молодих абрикосових та сливових садах підприємства Грінлайн, яке вирощує різні сорти фруктових дерев на родючих землях Буковини на берегах Дністра.ПІДВИЩЕННЯ УРОЖАЮ МАЛИНИ ДО 25% ПРИ ВИКОРИСТАННІ ДЖМЕЛІВ-ЗАПИЛЮВАЧІВ

У запиленні малини грає важливу роль перехресне запилення за допомогою комах.

Якісне запилення сприяє отриманню максимальних показників врожаю малини найкращої якості: великі плоди з мінімальною кількістю дефектів.

Плоди, що виникли в результаті роботи джмелів, більш ароматні, великі та довше зберігаються.

 Golden Kern вирощування гарбузового насіння

Наш клієнт компанія Goldenkern group – один з найбільших виробників та реалізаторів високоякісного гарбузового насіння та олії, використовує джмелів “Жива країна” для запилення штирійського олійного гарбуза.

Для рослин гарбуза важливе швидке та якісне запилення квіток. Як відомо, джмелі є найкращими запилювачами квіток гарбуза в силу особливостей будови квіток гарбуза; важкого та липкого пилка, що не може переноситися вітром.Запилення в теплицях

Навіть у найсуворіший місяць зими, наші джмелині сім’ї продовжують працювати в теплицях на різних культурах – на перці, огірках, томатах, садовій суниці.

На фото: установка джмелиних вуликів Живої країни в теплицях тепличного комбіната “Дніпровський” на огірках та томатах.