АДФ «ЖИВА КРАЇНА»

Спілка науковців, менеджерів і аграріїв, що об’єдналися з метою дослідження, популяризації та впровадження екологічних методів ведення сільського господарства.
Історія “Живої країни” розпочалася із вивчення проблеми зменшення природної популяції запилювачів внаслідок використання хімічних засобів захисту. Далі про вимирання корисних ентомофагів. Логічно, що за короткий термін ми “прийшли” до необхідності біологізації сільського господарства загалом та проблем, які заважають її впровадженню. У ході досліджень “Жива країна” знайшла однодумців та власну місію – об’єднання всіх небайдужих заради сінергії наукових досягнень, інвестицій та маркетингу.
У травні 2015 року у селі Музичі (Київська обл.) АДФ «Жива країна» було започатковано першу українську джмелеферму повного циклу.
Спостереження за джмелями проводилися у нашій природі, їх поведінку порівнювали із різними представниками комерційних запилювачів інших регіонів та їх унікальних пар.

Музичанські біологи протягом року проводили зважений відбір матеріала за походженням, якістю джмелиних маток та характеристиками потомства. В результаті лабораторного схрещування ми отримали перше покоління своїх власних джмелів. Умови перебування комах на фермі максимально наближені до звичного для них середовища. Повністю відтворено річний цикл розвитку, діапаузу та технологію спарювання.
Музичанські джмелі продемонстрували високі показники запилення першого сезону. Наразі пропонуємо сім’ї вже другого покоління.

На 2017 рік науковцями “Живої країни” заплановано низку дослідів на культурах відкритого грунту, вивчення інших звичних для українського біоценозу запилювачів та пошук їх ідеальної комбінації – з метою покращити врожаї таким природнім і простим шляхом.

Джмелині сім'ї "Живої Країни" відпускаються
в унікальних handmade вуликах власного виробництва
Матеріал – фанера

Забезпечує сухість і збереження тепла в холодну і вологу погоду та захищає джмелину сім'ю від різких перепадів температур і опадів. Екологічний та біорозкладний матеріал дозволяє легко і без шкоди для навколишнього середовища утилізувати використаний вулик. Без фарби, лаку чи іншої хімії

Фольга, яка відбиває сонячні промені

Перегрівання пришвидшує розвиток і ріст сім’ї, що призводить до передчасної “перенаселеності” вулика та знижує ефективність роботи

Літок

Регулює напрямок руху сім’ї, дає змогу закрити джмелів та перенести вулик у разі хімічних обробок поля

Резервуар із цукровим сиропом

Вага укомплектованого вулика разом із сиропом становить в середньому 2,7 кг

Зачіпи

Жодного цвяху чи клею. Вулик легко збирається, і так само легко розбирається при утилізації

Синій колір

У разі поганого освітлення око джмеля найкраще відрізняє синій відрізок спектру, отже, такий вулик джмелі знайдуть навіть у дощ та хмарність, а також у плівковій теплиці, де бракує ультрафіолету